İ.307.OTEL TİP 5 YILDIZLI İSTANBUL ÇIKIŞLI UMRE PROGRAMI

Oda Fiyatları

2 kişilik odada kişi başı

DBL 1600 $

3 kişilik odada kişi başı

TRP 1550 $

Tur Özeti


21.12.2019
MEDİNE

24.12.2019
MEDINE - MEKKE

29.12.2019
CİDDE
Umre turumuzun fiyatı 3 kişilik odada kişi başı, 1550 $'dan başlıyor. Bu umre turumuzun başlangıç konumu MEDİNE olup başlangıç tarihi 21.12.2019 dir, 24.12.2019 tarihinde MEDINE - MEKKE ara geçiş yapıyoruz. Sizin için bu turda seçtiğimiz LE MERİDİEN MAKKAH 200 - ANJUM MAKKAH HOTEL 350 5 YILDIZLI kategorisinde olup, AL MADİNAH HARMONY HOTEL 250 - BOSPHORUS HOTEL 250 ise 5 YILDIZLI kategorisindedir. Son olarak umre turumuz 29.12.2019 tarihinde CİDDE ’a dönerek son buluyor. Diğer umre turları 'mız ve umre fiyatları 'mız için tıklayın.

1.Gün: İstanbul Atatürk Havalimanında belirlenen saatte buluşma. Havaalanında yapılacak bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Medine-i Münevvere’ye hareket. Medine Havaalanına varış ve gerekli işlemler tamamlandıktan sonra Medine’deki otelimize transfer. Yerleşme sonrasında belirlenen saatte otel lobisinden toplu hareket ederek Peygamber Efendimizi (s.a.v.) selamlama, Cennetü'l-Baki selamlaması ve çevrenin tanıtımı.

2.Gün: Sabah namazından hemen sonra Yeşil Kubbe önünde buluşma ve Resulullah’ı (s.a.v.) selamlama, ardından Cennetü'l-Baki ve İç Ziyaretler gerçekleşecektir ; (Hz. Ebubekir Mescidi, Hz. Ömer Mescidi, Hz. Ali Mescidi, Anberiye Mescidi.) 

Belirlenen saatte otelin toplantı salonunda toplanarak Umre Bilgilendirme Semineri yapılacaktır. 

3.Gün: Belirlenene saatte otel lobisinde buluşarak Medine’deki dış ziyaretlere hareket edilecektir. 

Gezilecek yerler: Uhud Şehitliği, Kıbleteyn Mescidi (İki Kıbleli Mescit), Yedi Mescitler (Hendek Savaş Mahalli), Kuba Mescidi, Cuma Mescidi.

4. Gün: Mescid-i Nebevi'de serbest ibadet nafile ve kaza namazları ile mescidin değerlendirilmesi.

5. Gün: Sabah namazının ardından Yeşil Kubbe önünde buluşma ve Resulullah’ı (s.a.v.) selamlama. Belirlenen saatte valizlerin oda kapılarının önüne çıkartılması ve ihramlarımızı giymiş vaziyette araçlarla Mikat Mescidine gidilecektir. İhram namazının kılınmasının ardından  toplu olarak umreye niyet ve telbiye getirerek  Mekke-i Mükerreme'ye hareket edilecektir.

Mekke-i Mükerreme’ye ulaştıktan sonra kalınacak otele yerleşme. İrşat görevlimiz ile birlikte Kâbe-i Muazzama ‘ya gidiş ve Umre tavafı. Tavaf namazı ardından Safa Merve arasında Umre sayı ve traş (umreniz makbul olsun)

6. Gün: Kâbe-i Muazzama'da serbest ibadet nafile tavaf ve dua ile Kâbe'nin değerlendirilmesi. 

7. Gün: Sabah namazının Kâbe-i Muazzama'da kılınmasının ardından belirlenen saatte otel lobisinde buluşarak Mekke dış ziyaretlerine hareket edilecektir. 

Gezilecek yerler: Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina (Şeytan Taşlama Mahalleri), Nur Dağı, Cennetü'l-Mualla Mezarlığı, Cin Mescidi ve Peygamberimizin (s.a.v.) doğduğu  evin bulunduğu mahalle.

8. Gün: Kâbe-i Muazzama'da serbest ibadet nafile tavaf ve dua ile Kâbe'nin değerlendirilmesi.

9. Gün: Kâbe-i Muazzama'da serbest ibadet nafile tavaf ve dua ile Kâbe'nin değerlendirilmesi. 

10. Gün: Sabah namazının Kâbe-i Muazzama'da kılınmasının ardından belirlenen saatte bagajların oda kapıları önüne çıkartılması ve Cidde havalimanına hareket.

Burada yapılacak bilet ve bagaj işlemlerinin ardından İstanbul’a doğru hareket edilecektir.       

NOT: Rehberlerimiz, misafirlerimizin rahat etmeleri için program gün ve saatlerinde değişiklik yapma hakkına sahiptirler.

Yeni bir programda buluşuncaya kadar sağlık ve huzur dileriz. Türkiye’ye hoş geldiniz...

Ödeme ve İptal Şartları


-Kayıt esnasında ödemenin %50 si kalan bakiye gitmeden 15 gün önce yapılacaktır.

- Vize sistemine girildikten sonra yapılan iptallerde 500 $ , uçak bileti alındıktan sonra yapılan iptallerde ise, ilave olarak ilgili havayolunun uyguladığı cezai müeyyide uygulanır.

- Yolcu gittikten sonra herhangi bir sebeple erken dönmek isteyen umrecilerimize (otel, uçak, vize ve diğer hizmetler için ödemeler önceden yapıldığından) herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

- Yolcu gittikten sonra erken veya geç dönmek isterse buna kullanılan havayolunun uçaklarının müsaitlik durumuna göre ve kurallarına göre cevap verilir. Olabilecek ücret farkı yolcuya aittir.


PROGRAMLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER


- Belirtilen Hava Yolları ile ekonomik sınıfı tarifeli veya ilave sefer uçak bileti ücreti.

- Belirtilen otellerde belirtilen şekilde konaklama.

- Mekke-Medine/Medine-Mekke arası klimalı otobüsler ile transfer.

- Mekke-Medine Ziyaretleri, klimalı otobüsler ile.

- Vize,Diyanet Kartı ve Seyahat Sigortası.

- Tüm Havalimanı Otel Havalimanı transferleri ile Güleryüz ve farkını hissedeceğiniz Uzman Turizm Rehberlik Hizmeti dahildir.

- Direk Cidde veya Medine Umre Programları Türk Hava Yolları, Suudi Hava Yolları ile yapılmaktadır.

- Tabldot Usulü Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği, Öğlen ise Kumanya dahildir.


ÇOCUK ÜCRETLERİ


- 00-02 Yaş Arası Çocuklar 300 $
- 02-11 Yaş Arası Çocuklar 750 $

- Belirtilen uçak ücretleri yalnız uçak bileti olup anne ve babası ile aynı odada yataksız konaklamada geçerlidir.

- 02-11 Yaş arası çocuklar aileler tarafından yatak talep edildiğinde normal tur programından 50 $ indirim yapılır.

- 11 Yaşını bitirmiş çocuklar yetişkin sınıfına girmektedir.

- Yurt Dışı Çıkış Harç Pulu Ücretlerimize Dahil Değildir. Havalimanlarından temin edebilirsiniz.

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

 •  En az 1 yıl geçerli Pasaport
 •  Menenjit aşı kağıdı

 

Önemli Notlar

 • Kişi başı genellikle 30 kg uçakta yük hakkımız olup, fazla kilolardan firmamız sorumlu değildir.

 • Gidiş ve dönüşlerde eşyaların kaybolması durumunda ve uçakların hava veya benzeri durumlarda yapmış oldukları rötarlardan havayolu sorumlu olup, şirketimiz gerekli ilgiyi gösterecektir.

 • Uçuşlarımız tarifeli veya ekstra uçak seferleri ile yapılacaktır.

 • Sağlık Hizmetleri Umre mevsiminde Suudi Arabistan’daki Devlet Hastanelerinde Umrecilere ücretsiz olarak verilmektedir. Yalnız misafirlerimizin devamlı kullandıkları ilaçlar var ise yanlarında götürmeleri gerekmektedir. Özel hastane ve poliklinik hizmetleri ücretlidir. Umrecilerimiz tarafından ödenecektir.

 • Otel konaklamalarda uçağımız gece dahi olsa otele giriş gündüz saat 15:00 olarak kabul edilir. Gece uçuş gerçekleştirilmiş olup gece veya sabah otele giriş yapılsa bile 1 önceki gece konaklamaya dahildir. Otellerden çıkışımız ise 12:00’dir.

 • Otel odaları genelde iki kişinin konaklaması için tasarlandığından, üçüncü kişi için eklenen yatak küçük ve daha az konforlu olacaktır.

 • Kalkıştan en az 3 saat önce havalimanında olmak gerekmektedir.

 • Otel mesafeleri Mekke’de Harem-i Şerife, Medine’de ise Mescid-i Nebevi’nin avluları baz alınarak yazılmıştır.

 • Bazı uçuşlarımız netleşmediğinden belirtilen günlerde eksilme veya artma olabilir. Bu eksilme veya artma en fazla 1-2 gün ileri veya geri oynar.

 • Gün artması durumunda firmamız her hangi bir ekstra ücret talep etmeyecek olup, eksilme durumunda ise program çerçevesinde az kalınan gecelemeler müşterilerimize ödenecektir.

 

Mekke Konum
Medine Konum