Umre

Ankara Umre

Ankara umre programları insanlar tarafından yoğun ilgi görmekte olup bunlarla ilgili detaylı bilgi alabilmek için firma ile irtibat kurmak ya da internet sitesini ziyaret etmek gerekir. Site içerisinde merak edilen her türlü sorunun yanıtı detaylı biçimde yer almaktadır. Burada önemli olan nokta tur için doğru firmayı tercih etmektir. Böylece insanların memnuniyet düzeyi biraz daha artacaktır. Firma tarafından düzenlenen umre turları kendi içerisinde fiyat ve tur içeriği olarak farklılık göstermektedir. Herkesin tur için ayıracağı bütçe aynı olmayacağından dolayı tur kapsamında birden fazla seçenek yer almaktadır. Bunlarla ilgili kapsamlı bilgi alabilmek ve en doğru turu seçebilmek için tur temsilcisi ile iletişime geçmek gerekir. Böylece umre fiyatları ile ilgili net bilgiye de ulaşılabilir.

 

Ankara Umre Fiyatları

Umre fiyatları 2020 yılı için güncellenmekte olup bu fiyatlar her yıl belli etkenler göz önünde bulundurularak değiştirilir. Bu fiyatların içerisinde başlangıç ve bitiş noktaları, nerede konaklama yapılacağı, odaların kaç kişilik olacağı, turun hangi tarihler arasında yapılacağı gibi çeşitli detaylara yer verilir. Genellikle en ucuz umre fiyatları çok sayıda insanın bütçesine uyum sağlayacak özelliklere sahip olmaktadır. Hem uygun fiyat hem de yüksek hizmet standardı çerçevesinde hizmet veren firmayı tercih etmek her zaman avantaj sağlayacaktır. Bu sayede kutsal toprakları ziyaretin verdiği mutluluk çift taraflı olacak şekilde yaşanmaktadır.

Ekonomik Umre Fiyatları

Ekonomik umre fiyatları umreye gitmeyen isteyen çok sayıda kişinin dikkatini çekmektedir. Bu fiyatlar belirlenirken çok sayıda unsur dikkate alındığından dolayı insanlar en iyi hizmeti en uygun fiyatlardan alabilmek amacıyla arayış içerisine girerler. Genellikle umre turları ile ilgili program süresi fiyatlar üzerinde doğrudan etkilidir. Süre ne kadar kısa olursa buna bağlı olarak fiyatlar da düşecektir. En uygun fiyat seçeneklerini görebilmek için umre fiyatları 2020 kategorisinde fiyat filtrelemesi yapılabilir. Firma bünyesinde yüzü aşkın sayıda tur programının olması nedeniyle kararsızlık yaşansa da bunu kısa sürede aşmak adına gidiş dönüş tarihleri, ücret tercihi, otel ve havayolu tercihi gibi seçimler yapılarak arama alanı biraz daha daraltılabilir.

 

Ekonomik Umre Turları

En ucuz umre turları ile ilgili bilgi alınmak istendiğinde fiyatlar farklı para birimleri şeklinde görüntülenebilir. Tur kapsamında ilgili otellerde bir odada konaklayan kişi sayısının artması fiyatların aşağı yönlü hareket etmesini sağlayacaktır. Yani iki kişilik oda fiyatları ile dört kişilik oda fiyatları birbirinden farklı olmaktadır. Firma tarafından bazı dönemlerde düzenlenen umre turları kampanyaları sayesinde istenilen özellikteki tur programına daha uygun fiyatlar üzerinden kayıt yaptırılabilir. Bunu yakalamak adına firma internet sitesinde rezervasyon seçeneği yer almaktadır. Rezervasyon esnasında oda tipi, odada kalacak kişi sayısı, oda sayısı gibi seçenekler işaretlenerek bu koşulları sağlayan odaya erken kayıt yaptırılabilir. 

Umre Fiyatları 2020

Her yıl olduğu gibi önümüzdeki yıl da umre fiyatları 2020 için güncellenecektir. En iyi fiyat seçeneklerini en yüksek kaliteyle sunan firma her zaman öncelikli olarak tercih edilmekte olup bu durum her yıl için geçerlidir. Fiyatlar tercih edilen umre programına göre farklılık göstermektedir. Örneğin ramazan umresi için olan talep diğer dönemlere göre biraz daha fazladır. Bu umrenin süresi de kendi içerisinde on, on beş, yirmi günlük, tam ramazan, kadir gecesinde Mekke’de, kadir gecesinde Medine’de gibi seçeneklere ayrıldığından dolayı fiyatlar da bunlara göre değişmektedir. Bu sayede dileyen herkes hem bütçesine hem de aradığı özelliklere bağlı olarak istediği umre turunu tercih edebilir. Umre turları her zaman çok seçeneğe sahip olacak şekilde düzenlenir.

 

Ekonomik Umre Fiyatları 2020

Kurumsal firmalar tarafından düzenlenen umre turları her zaman daha fazla ilgi görmektedir. Bu tarz firmalarda güvenilir ve kaliteli hizmetin sunulması, tur programlarının insanların ihtiyaç duyacakları özelliklere göre belirlenmesi umre ziyareti yapmak isteyenlerin öncelik verdiği özellikler arasında yer alır. Kampanyalı ve ekonomik servisli olan umre fiyatları diğer programlara kıyasla her zaman biraz daha uygundur. Bu programlarda dahil olabilmek için firmanın internet sitesinde yer alan bize ulaşın kısmından yararlanılabilir. Burada yer alan isim, soyadı, konu, eposta, mesaj gibi alanların en doğru ve anlaşılır şekilde doldurulması gerekir.

Umre Programları

Umre turları çeşitli özelliklere sahip olacak şekilde düzenlenir. Çeşitliliğin çok olması sayesinde herkes aradığı özelliği barındıran tur programına kolayca bulup kutsal topraklara ziyaretini sorunsuz şekilde yapabilir. Ancak bunun için öncelikle güvenilir olan bir firma tercih etmek gerekir. Her firma istenilen özelliğe sahip olmayacağından dolayı üst düzey kalitede hizmeti en uygun fiyat seçenekleriyle sunan ve ödeme kolaylığı sağlayan firma öncelikli olarak tercih edilebilir. Burada amaç müşteri memnuniyetini sağlamak olup insanların ziyaretlerini sorunsuz şekilde tamamlamalarına yardımcı olmaktır. Umre programına katılmadan önce gerekli vize işlemlerinin yapılması gerekir. Bunun için gerekli olan belgeler firmanın internet sitesinde detaylı şekilde yer almaktadır. Bu hizmetlerin hepsi umre fiyatları kapsamına dahil edilmektedir.

 

En Çok Tercih Edilen Umre Programları

Umre turları hem fiyat hem de içerik bakımından kendi içerisinde çeşitlere ayrılır. Bu nedenle her yıl olduğu gibi önümüzdeki yıl da umre fiyatları 2020 yılı için güncellenecektir. En çok tercih edilen turlara bakıldığında bunlar arasında Ankara çıkışlı umre, Kudüs bağlantılı umre, economy class umre, business class umre, beş yıldızlı umre, ekonomik ve kampanyalı umre gibi seçenekler yer almaktadır. Bunlardan yararlanabilmek için dürüstlüğü ve doğruluğu kendine ilke edinen bir firma ile çalışmak ibadetin sorunsuz şekilde yerine getirilmesi bakımından öneme sahiptir. Bunun için tek yapılması gereken firma ile irtibat kurmaktır.


Umre Turları

Umre turları hem özellik hem de fiyat bakımından kendi içerisinde farklılık gösterir. En ekonomik ve kaliteli umre turları için firmayı doğru bir şekilde tercih etmek gerekir. Öncelikle tercih edilecek olan firma müşteri memnuniyetine önem vermelidir. Bunun yanında umre süresi uzun olduğundan dolayı konaklama açısından insanlara en iyi seçenekler sunulmalı ve bunlar için en uygun fiyatlar belirlenmelidir. Aynı zamanda insanlara ödeme konusunda kolaylık sağlanmalı ve umre turları ile ilgili kampanyalar düzenlenerek daha fazla kişinin kaliteli hizmetten yararlanması sağlanmalıdır. Bu turlarla ilgili umre fiyatları 2020 hakkında insanlara bilgilendirici açıklamaların yapılması daha fazla kişinin tura olan ilgisini artıracaktır.

 

Umre Turları Ve Fiyatları

Umre fiyatları ve tur içeriği konaklama türü yönünden birbirinden ayrılır. Kampanyalı ve ekonomik servisli olan turlar insanlar tarafından daha fazla ilgi görmekte olup bunların fiyatları kalınacak gece sayısına göre belirlenir. Konaklama için belirlenen yerler tur paketinde önceden belirtilmekte olup bu sayede insanların aklına herhangi bir soru işareti kalmaz. Tur firması tüm detaylarla alakalı olarak insanları en iyi şekilde bilgilendirmektedir. Genellikle insanlar en ucuz umre fiyatları düşüncesiyle tur arayışında olduklarından dolayı firma kapsamında buna dair pek çok seçeneğe yer verilmektedir. Böylece umre turuna katılmak isteyen herkes hem kendi bütçesine hem de istediği özelliklere sahip turu kısa süre içerisinde kolayca bulabilir. 


Hac Ve Umre

İbadet amaçlı yapılan turlar kendi içerisinde hac ve umre turları olmak üzere ikiye ayrılır. Bu turların özellikleri pek çok etkene bağlı olarak değişmekte olup en uygun seçeneği tercih etmek gerekir. Ancak piyasada bu alanda faaliyet gösteren çok sayıda firma olduğundan dolayı bunlar arasından en güvenilir olan firma seçilmelidir. Bunun için firmada bazı özelliklere öncelik verilmeli ve ona göre seçim yapılmalıdır. Her ucuz olan firma kaliteli ve güvenilir olmayacağından dolayı umre fiyatları çerçevesinde seçim yapılmamalı ve o firmanın daha önce düzenlemiş olduğu turlar dikkate alınmalıdır. Bu turlara daha önceden katılmış olan kişilerle konuşulmalı ve tavsiye edilip edilmeme oranına bakılmalıdır. Bu ve bunun gibi detaylar en doğru firmanın tercih edilmesine yardımcı olacaktır.

 

Hac Ve Umre Turları

Umre fiyatları 2020 yılı için güncellenmekte olup buna bağlı olarak tur kapsamında da değişiklikler yapılabilir. Genellikle gidiş ve dönüş tarihleri, ücret tercihi, oda tercihi, hava yolu firması fiyatlar üzerinde doğrudan etkili olmaktadır. En ucuz umre fiyatları ile düzenlenmiş olan tura katılmak için bu seçeneklerin her birinin en makul olacak şekilde tercih edilmesi gerekir. Bunları görebilmek için tur firmasının internet sitesinden yardım alınabilir. Site içerisinde tur ile ilgili geniş bilgilere yer verilmekte olup bu sayede umre turuna katılmak isteyen kişiler kafalarındaki tüm soru işaretlerini giderebilir.

İstanbul Umre Fiyatları

Umre turları genellikle İstanbul ve Ankara çıkışlı olarak düzenlenmektedir. Ulaşım için güvenilir havayolu firması tercih edilmekte olup tur kapsamında yer alan tüm konukların konforlu bir şekilde yolculuk yapmaları amaçlanır. Yolculuk için ödenecek olan ücret umre fiyatları paketine dahildir. Yani umrenin başlangıcından bitişine kadar pek çok hizmet umre fiyatları 2020 kapsamında yer almaktadır. Tercih edilen programın içeriğine göre farklılık gösteren bu fiyat seçenekleri arasında herkesin kendine uygun fiyatları bulabilmesi mümkündür. Belirlenen seçenekler ile ilgili bilgi alabilmek için firmanın internet sitesinde yer alan arama aracı kullanılabileceği gibi telefon üzerinden ya da doğrudan turizm acentesine gidilerek en doğru bilgiye ulaşılabilir.

 

İstanbul Ekonomik Umre Fiyatları

En ucuz umre fiyatları isteniyorsa otel tipi en uygun olarak tercih edilmelidir. Firmanın internet sitesinde yer alan filtreleme aracı yardımıyla otel seçenekleri içerisinden en ekonomik olanına kolayca ulaşılabilir. Hem Mekke hem de Medine otel seçeneklerine sitede yer verilmesi herkesin bütçesine en uygun olan oteli bulabilmesini sağlar. Umre turları için çok fazla seçeneğin olması sayesinde fiyat yönünden de alternatiflerin bulunabilmesini kolaylaştırır. Burada önemli olan nokta güvenilir ve işinde tecrübeli olan bir firma ile çalışmaktır. Böylece alınan tur hizmeti daha da cazip hale gelecektir. Piyasada çok sayıda umre turizm acentesi olmasına karşın bunların çok az kısmı istenilen özelliklere sahiptir.

Kampanyalı Umre Turları

Umreye gitmek isteyen insanlar genellikle kampanyalı umre turları ile ilgili bilgi almak isterler. Bu nedenle firmalar bünyesinde farklı içeriklere sahip olan çok sayıda tur programı yer almaktadır. Bunlar arasından seçim yapılırken hem istenilen özelliklere sahip hem de uygun fiyatlı olan programlara öncelik verilir. En yüksek kalitede hizmet sunan firma her zaman öncelikli olarak tercih edilir. Tur programları kapsamında çok sayıda paket yer almakta olup bunlar fiyat haricinde kalınacak otel, yürüme mesafesi, konumu, konaklama tipi, kalınacak gece sayısı, otel konsepti gibi özellikler bakımından birbirinden ayrılır. Genellikle umre fiyatları konusunda orta seviyelerde olan turlar insanlar tarafından daha fazla ilgi görmektedir.

 

Kampanyalı Umre Turları Hakkında

Umre turları düzenleyen firmalara ulaşılmak istenildiğinde özellikle büyükşehirlerde bu alanda hizmet veren çok sayıda firmanın olduğu görülebilir. Uzun yıllardan bu yana hizmet veren, dürüst ve güvenilir firmalar her zaman daha çok tercih edilmektedir. Turların kendi içerisinde Ankara çıkışlı, ramazan umresi, kampanyalı umre, Kudüs bağlantılı umre gibi çeşitlere ayrılması nedeniyle umre fiyatları 2020 yılı için de farklılık gösterecektir. Turun içeriği çeşitlendikçe buna bağlı olarak umre fiyatları da değişmektedir. Bu nedenle ekonomik olan turlar talep her zaman biraz daha fazladır. En ucuz umre fiyatları ve tur programları ile ilgili temel bilgilere ulaşmak için firmanın internet sitesi ziyaret edilebilir.


En Ucuz Umre Fiyatları

En ucuz umre fiyatları sayıca fazla olmasına karşın bunların hepsi aynı özelliklerde olmayabilir. Öncelikle tercih edilecek umre programı mutlaka güvenilir olmalıdır. Bu konuda sıkıntı yaşayan çok sayıda insan olması nedeniyle umre için seçilecek firmanın kurumsal, güvenilir, işinde tecrübeli ve bilgili olması son derece önemlidir. Bunun yanı sıra umre turları için gerekli her türlü ekipman ve ekip firma tarafından temin edilebilmelidir. Konaklamalar en iyi yerlerde yapılmalı ve insanlara her zaman memnun kalınacak hizmet sunulmalıdır. Bu turlar ibadet amaçlı yapıldığından dolayı insanların hem maddi hem de manevi yönden memnun kalması temel amaç haline dönüşmelidir. Umre fiyatları 2020 bu amaç etrafında şekillenmektedir.

Uygun Umre Fiyatları

Umre fiyatları belirlenirken dikkate alınan özelliklerin başında konaklanacak gece sayısı gelmektedir. Bu kapsamda on dokuz gece, yirmi beş gece, on iki gece, sekiz gece gibi çeşitli tur programları vardır. Gece sayısının değişmesine bağlı olarak tur programı için belirlenen fiyatlar da farklılık gösterecektir. Fiyatlar açısından incelendiğinde tur programları kalınacak oda tipine ve odadaki kişi sayısına göre de değişmektedir. Eğer uygun fiyatlı olması isteniyorsa dört kişilik odaların fiyatları iki kişiliklere kıyasla her zaman biraz daha uygundur. Bunların yanı sıra turun başlangıç ve bitiş noktası, ziyaret edilecek olan yerler ve buna benzer özellikler de umre turları fiyatları üzerinde etkili olmaktadır.

En Uygun Umre Fiyatları 2020

Umre turları kapsamında yer almak isteyenler ilk olarak en uygun turları bulma arayışına girerler. Kampanyalı ekonomik servisli program kapsamında yer alan turlar her zaman daha fazla tercih edilmektedir. Gün sayısı bakımından farklılık gösteren bu turlarda temel amaç insanların ibadetlerini en iyi şekilde tamamlayabilmelerine olanak sağlamaktır. Bu amaçla en iyi konaklama seçenekleri tur programına dahil edilmekte olup fiyatlar her zaman en uygun şekilde belirlenir. Umre fiyatları pek çok unsura göre artıp azaldığından dolayı bu programda yer almak isteyenlerin bunu göz önünde bulundurmaları gerekir. Böylece herkes kendi bütçesine en yakın olan tura dahil olabilecektir.

 

Umre Fiyatları

En ucuz umre fiyatları genellikle dört kişilik oda konseptine sahip olan programlar için geçerli olmaktadır. Odada kalacak kişi sayısı arttıkça buna bağlı olarak fiyatlar da düşmektedir. Örneğin iki kişilik odada kişi başı fiyat 1075 dolar iken dört kişilik oda için bu fiyat 975 dolar şeklinde belirlenmiştir. Düzenlenen umre turları için erken rezervasyon olanağı da bulunmakta olup bu sayede fiyat avantajı elde edilebilir. Bu uygulama her firmada olmayı kurumsal ve müşteri memnuniyetine önem veren turizm acentesi bünyesinde yer almaktadır. Bununla birlikte konaklanacak gece sayısının artmasıyla fiyatların de yükselmesi ilk aşamada insanlarda kararsızlık yaratsa da fiyat yönünden insanlara yardımcı olunması her iki tarafında da memnun olmasını sağlamaktadır. 

Umre Nasıl Yapılır?

Umre yapmak isteyen kimse önce Medine’ye gidiyorsa, Mekke’ye hareket etmeden Medine’nin 10 km .dışındaki Zülhuleyfe Mikat bölgesinde veya uçakla Mekke’ye gidiyorsa, bulunduğu otelden ihrama girer. Eğer hava yolu ile Türkiye’den direkCidde’ye gidip oradan Mekke’ye geçecekse Umre’ciye kolaylık olması için uçağa binmeden önce havaalanında veya uçak havalandıktan iki saat sonra ihramını giyer.

İhramın Sünneti niyeti ile iki rekât namaz kılar.

Birinci Rekâtta Kafirun (Kulya eyyühel kafirun)İkinci Rekatta İhlas (Kulhuvallahu ehad) surelerini okur. Umre 'ye niyet eder.

Umrenin niyeti ise şöyledir:

“Lebbeyk, Allahümme lebbeyk. Lebbeyke lâ Şerîke leke lebbeyk. İnne’l-hamde ve’n ni’mete lekeve’l-mülk, lâ Şerîkelek“

‘Allahım ben umreye niyet ettim, onu bana kolaylaştır ve onu benden kabul eyle.’

“Allahım, senin emrine sözüm ve özümle tekrar tekrar icabet ettim, emrine boyun eğdim. Sana ortak yoktur. Emir ve davetine gönülden ve sadakatle icabet ettim. Senin eşin ve ortağın yoktur. Şüphesiz ki hamd de nimet de sana mahsustur. Mülk senindir. Bütün bunlarda senin eşin ve ortağın yoktur” diyerek telbiye getirir.

Niyet ve telbiyenin yapılmasıyla ihrama girilmiş ve “İHRAM YASAKLARI” başlamış olur.

Yolculuk esnasında, yüksek tepelerde herhangi bir grupla karşılaştığında, konaklayıp tekrar hareketettiğinde yeni bir bölgeye veya şehre girdiğinde telbiye ve tekbir getirir.

Telbiye ve tekbirleri tek rakamlarla (üçer, beşer, yedişer…vs) getirmeyi tercih eder.

– Hacer-ül Esved’in olduğu köşeye gelinir, çizginin üzerinde tavaf için niyet yapılır.


UMRE TAVAFI İÇİN NİYET

“Allah’ım senin rızan için umre tavafını yapmak istiyorum. Bana kolaylık ver ve kabul buyur.”

Tavaf Hacerü’l Esved’in köşesinde başlayıp yine aynı köşede tamamlanmak üzere Kabe’nin etrafını samimi duygular içinde yedi defa dolaşmaktır. Bu dolaşmanın her birine ŞAVT adı verilir.

Tavaf Hacerü’I-Esved’de başlar, Hacerü’l-Esved’de biter.

Umre Tafavının ilk üç şavtında Remel vardır. Remel kısa adımlarla, hafif koşar vaziyette omuzları silkeleyerek çalımlıca yürümektir. Hanımlar remel yapmazlar. Izdıba ise ihramlının tavaf sırasında sağ omzunu açmasıdır, sünnettir. Tavafa başlarken ve her şavtın bitiş hizasına gelince Hacer-ül Esved Bismillahi Allahü Ekber denilerek istilam edilir. Eğer izdiham yoksa, başkasına zarar verilmeyecekse Hacer-ül-Esved öpülür.

Tavafda bu kitaptaki tavaf dualarını veya içinden geçen duaları veya Kur’an-ı Kerim okuyabilirler.

Tavaf bittiğinde Makam-ı İbrahim’de iki rekat tavaf namazı (kerahat vakti değilse) kılar. Birinci rekâtta Kafirun, ikinci rekâtta İhlas sureleri Fatiha’dan sonra okunur.

Daha sonra kitabın dualar kısmındaki Makam-ı İbrahim’de okunan dua okunur.

Daha sonra Kabe’nin kapısının bulunduğu yerde (Buraya Mültezem adı verilir) Mültezem duası oku nur.

Mültezem’den sonra altınoluğun altında bulunan ve bir yay şeklinde duvarla çevrilmiş olan “HATİM” denilen yerde en az iki rekat namaz kılınır. Burası Kabe’nin içinden sayıldığından dolayı burada kılınan namaz Kabe’nin içinde kılınmış gibi olur. Namaz kıldıktan sonra Hatim’de okunacak duayı okur.

Sonra bolca zemzem içilir. Mümkün olursa yeri ıslatmadan üzerimize ve bedenimize dökeriz. Sonrada zemzem duasını okuruz.

Sa’y Safa ile Merve tepeleri arasında yapılan yürüyüşe denilir. Bu yürüme Safa’dan Merve’ye dört, Merve’den Safa’ya üç geliş şeklindedir. Say Safa tepesinde başlar, Merve tepesinde biter. Safa’dan Merve’ye bir gidişe ŞAVT denir. Bir say ise 7 Şavttan meydana gelir.


Tekbir, Tehlil, Hamd ve salâvat getirerek Sara tepesine çıkılır ve Kâbe’yi görecek bir yerde durulur. Ve Umre sayı için niyet edilir.

“Allahım senin rızan için Safa ve Merve arasında yedi Şavt umre sayımı yapmak istiyorum. Bu ibadeti bana kolay kıl ve kabul eyle” diyerek Say’a başlanır.

Sonra Safa tepesinden Merve tepesine doğru yürümeye başlar. Dualar bölümünde ki say dualarını veya bildiği başka duaları okur. Tekbir, Tehlil, Salâvat ve Hamd getirir.

Safa-Merve arasındaki iki yeşil direk arasına geldiğinde “”HERVELE” yapılır. Hervele süratli çalımlı ve canlı şekilde yürümenin adıdır. Bu Hz. Hacer validemizin hatırasını canlandırmak için yapılır.

Hervele sa’yın her şavtının sünnetidir. Kadınlann hervele yapmaması evladır.

Yedinci şavt Mervede tamamlanınca Sa’y duası yapılır .* Sa’y tamamlandıktan sonra, erkekler saçlarını dipten tıraş ederler veya kısaltırlar. Kadınlar ise saçlarından bir miktar keserler Saçları dipten tıraş etmeden veya kısaltmadan erkekler sakal tıraşı olamazlar. Elbiselerini giyemezler ve diğer ihram yasaklarını yapmazlar. Çünkü gerek erkekler gerekse kadınlar için tıraş olmadıkça ihramdan çıkılmış ve ihram yasakları kalkmış olmaz.

* Tıraş olduktan sonra ihramdan çıkmış olur. Bundan sonra ikinci bir Umre için İhrama girinceye kadar Mekke-i Mükerreme’de cinsi ilişki dâhil bütün ihram yasakları kalkmış olur.

* Bundan sonra Umreci Mekke’de bulunduğu müddet içinde dilediği kadar Tavaf yapar. Kaza namazları kılar. Te’nim, Cürane veya diğer mikatlardan Umre yapar.

* Harem-i Şerif veya Mekke-i Mükerreme’de kerahat vakitleri Hanefi Mezhebine göre diğer yerlerden farklı değildir. Umreci veya Hacı adayı Mekke ve Medine’de kerahat vakitlerinde nafile namaz kılmaması daha uygundur. Tavaf namazını da kerahat vakti dışında kılması daha uygundur.

28 yıldır sizleri en güvenli en ekomomik ve en konforlu şekilde umre ziyaretine götürüyoruz. 

En uygun umre turları 2019 listemiz için tıklayın.