0 sonuç bulundu

Şevval Ayında düzenlediğimiz, bütçenize uygun 5 yıldızlı ve ekonomik umre turları için fiyatlarımızı inceleyin.

Şevval Ayı, İslam takvimine göre hicri (ay) takvimde yer alan bir aydır. Ramazan Ayı'nın ardından gelir. İslam'da Şevval Ayı'nın 6. günü oruç tutmanın özellikle faziletli olduğuna inanılır. Bu oruca "Şevval Orucu" adı verilir.

Ancak, "Şevval Ayı'nda Umre" müslümanlar için önemli bir anlam taşır.  Şevval Ayı içerisinde yapılan Umre ziyaretledir. Umre, İslam inancına sahip olan Müslümanlar için önemli bir ibadet olan ve herhangi bir zaman yapılabilen bir ziyarettir. Umre, hac ibadeti gibi farz bir ibadet değildir, ancak büyük bir manevi öneme sahiptir.

Şevval Ayı, İslam takvimine göre özel bir öneme sahiptir, çünkü Ramazan Ayı'nın ardından gelir ve Ramazan Ayı boyunca tutulan oruçları içerir. Şevval Ayı'nda yapılan ibadetler, Müslümanlar için manevi bir temizlik ve yeniden doğuş fırsatı olarak değerlendirilir. Bu ayda yapılan ibadetler, kişinin manevi duygularını yeniden canlandırmasına ve Allah'a daha yakın hissetmesine yardımcı olabilir. Bu nedenle, Müslümanlar için Şevval Ayı, umre ziyaretleri gibi manevi ibadetler için tercih edilebilecek bir dönem olabilir.