Uzman Turizm  İle UMRE
15 günlük umre fiyatları - Umre Turları 2024 -2025 20 günlük umre fiyatları - Umre Turları 2024 -2025 2024 -2025 Umre Fiyatları Ekonomik Umre Turları Standart Umre Turları

Uzman Turizm İle UMRE

 Uzman Turizm ile Umre Nasıl Yapılır?


HAREKET ÖNCESİ:


Resmi sitemizden veya (genellikle) tavsiye üzerine şirketimiz turlarından tarihi kendilerine uygun olup tercih ettikleri programlar üzerinde bilgi alışverişi yaptığımız misafirlerimiz kalacakları otelleri görsellerinden görüp beğenerek karar verdikleri programımıza kayıt olmaktadırlar.


Kayıt için gerekli evrakların teslim alınması ile birlikte başlayan resmi işlemlerin ardından öncelikle misafirlerimize kutsal topraklarda kullanacakları hediyelerini elden veya kargo yolu ile teslim ediyoruz.


Misafirlerin durumuna göre hareket tarihinden önce cumartesi tatil gününe denk getirerek merkez ofisimizde iki katlı ofisimizin toplantı salonunda “UMRE BİLGİLENDİRME SEMİNERİ” veriyoruz.


Bu seminerde misafirlerimize nereye, niçin gittikleri hakkında, konusunda uzman hocalarımız tarafından bilgi verilirken ayrıca; Suudi Arabistan, Mekke ve Medine hakkında tarihini ve günümüzü içine alacak şekilde bilgilendirme yapılmaktadır.


UMRE BİLGİLENDİRME  ayrıca umrenin nasıl yapılacağı, ihramın ne demek olduğu, ihrama nasıl girileceği, erkeklerin ve hanımların ihram farkları, ihramın yasakları ve ihramlı iken nelere dikkat edilmesi gerektiği konularında bilgi verilmektedir.


UMRE BİLGİLENDİRME  yine mevsimine göre giyilecek kıyafetler, Mekke ve Medine’de nerelere gidileceği ve gidilecek yerlerle ilgili bilgiler, Mekke ve Medine’de uygulanacak umre programı ve kalınacak otellerle ilgili bilgiler de paylaşılmaktadır.


bilgilendirmelerimizin ardından bilgi işlem birimimiz tarafından belirlenen uçuş hareket tarihi ve uçuş saati ve nerede saat kaçta buluşulacağı bilgileri hem sesli hem de mail veya WhatsApp üzerinden misafirlerimize iletilmekte, uçuş hareketleri ile ilgili bilgilendirilmektedirler.


GİDİŞ HAVALİMANI İŞLEMLERİ:


Belirlenen uçuş günü ve saatinde limanda hazır olan misafirlerimiz, havalimanı görevlilerimizin eşliğinde önce pasaportlarını teslim almakta peşinden bagaj işlemlerini gerçekleştirerek pasaport kontrolüne hazır hale gelmektedirler.


Katıldıkları turun günlük hareket programı da havalimanında evrak teslimi anında kendilerine teslim edilir.


Kendileri ile beraber uçuşa katılan konusunda uzman hocalarımızın eşliğinde hareketten önce ayak üstü yapılan hareket bilgilendirmesinin ardından görevlimiz ile birlikte pasaport kontrollerinden geçerek İstanbul’dan hareket edecek uçaklarına yönelirler.


Normal hava şartlarında 3 saat 25 dakikalık bir uçuşun ardından önce Medine’ye giden misafirlerimiz uçaktan indikten sonra yanlarında olan hoca görevlilerimizin işareti ile pasaport kontrolüne yöneltilirler. Pasaport kontrolünün ardından bagajlarını teslim alarak havalimanından çıkış yaparlar.


Kontrol çıkışında kendilerini hazır bekleyen Medine görevlimizin işareti ile otellerine götürecek otobüslerimize binerler ve bütün misafirlerin katılımıyla görevli hocalarımızın Medine’yi anlatımı ve salavatlar eşliğinde havalimanından ayrılırlar.


MEDİNE OTELİNE YERLEŞME, MEDİNE:


Önceden belirlenen oda anahtarları otelin lobisinde misafirlerimize teslim edilir. Oda anahtarlarını teslim alan misafirlerimiz odalarına çıkarlar. Beraberlerinde getirdikleri bagajları otel görevlileri tarafından odalarına çıkarılıp kendilerine teslim edilir.


Odalarına giriş yapan misafirlerimiz abdestlerini tazeleyip ön hazırlıklarını yaptıktan sonra grubun bu ilk hareketinde diğer misafirleri bekletmemek için itina göstererek Medine görevlimizin belirlediği vakitte lobide hazır olurlar. Görevli hocalarımız eşliğinde Ravza’ya doğru salavatlar eşliğinde hareket edilir.


Yeşil Kubbe önünde erkekler ve hanımlarla birlikte ilk selamla topluca gerçekleştirilir, mescidin ve çevresinin tanıtımı yapılır. Ardından hanım görevlimiz eşliğinde hanımlar kendilerine ayrılan selamlama kısmına geçerken erkekler de hocamız ile birlikte "Babü Selam", selam kapısına yönelerek selamlamaya girerler.


Selamlamalar bitince otele dönülerek ilk akşamın istirahatına geçilir.


Misafirlerimizin hareketten önce havalimanında teslim aldıkları tur programı çerçevesinde Medine Gezi Programı günü gelince görevlilerimizin eşliğinde uzman hocalarımızın anlatımı ile Medine gezileri yapılır.


Medine’de kalınan günlerde Hurma Bahçesi programı bütün misafirlerimizin heyecanla bekledikleri programlarımız arasındadır. Bu programda misafirlerimizin hurma alımlarına yardımcı olunduğu gibi ikinci defa “UMRE BİLGİLENDİRME SEMİNERİ” yapılarak umre’yi daha bilinçli yapmaları sağlanmaya çalışılır.


Karşılıklı soru cevaplarla bitirilen seminer programının ardından otele dönülerek istirahat edilir.


Medine’de kalınan günlerde misafirlerimiz beş vakit namazlarını Harem’de kılmaya gayret ederler.


Hediyelik eşyalarını Medine’de alarak Mekke’de yaşayacakları yoğun ibadet programlarını aksatmamaya çalışırlar.


Medine’de kalınan günlerde sağlık vb. sorunlar yaşandığı zaman yirmi dört saat boyunca misafirlerimize verilen tur programında telefonları kayıtlı rehberlerimiz ve görevli hocalarımız misafirlerimizin rahatı için gayret sarf ederler.


MEKKE’YE HAREKET:


Mekke’ye hareket edilecek günün sabah namazından sonra yeşil kubbe önünde toplanarak Peygamber Efendimiz (s.a.v.) ile vedalaşılır.


Umre seminerlerinde ihrama nasıl girileceğini ve nasıl niyet edeceklerini öğrenen misafirlerimiz Mekke’ye hareket günü geldiğinde hazırlıklarını yaparlar ve bagajlarını belirlenen saatte kapı önlerine çıkartarak otel görevlilerinin araçlara yerleştirmelerine fırsat verirler.


Araç hareketi ile otelden ayrılan misafirlerimiz önce Zülhuleyfe Mikat Mescidi’nin bulunduğu yere gelirler ve burada iki rekât olan ihram namazını eda ederek ihram niyetine hazır olurlar.


Birbirini bekletmemeye gayret eden misafirlerimizin tamamının hazır olması ile birlikte grup hocamızın eşliğinde hep birlikte umre niyeti yapılır ve telbiyeler eşliğinde araçlara geçilir.


Aracın hareket etmesiyle birlikte Mekke’ye ulaşıncaya kadar telbiyeler, salavatlar ve tekbirler eşliğinde seyahat eden misafirlerimiz aynı zamanda hocalarımızın anlatımlarıyla hem Mekke hem de ihram, umre ve ihram yasakları hakkında yeniden bilgilendirilirler.


6 – 6,5 saat süren yolculuğun ardından tekbirler ve telbiyeler eşliğinde Mekke’ye giriş yapılır.


MEKKE OTELİNE YERLEŞME, MEKKE:


Otele inildiği zaman Mekke görevlilerimiz tarafından karşılanan misafirlerimiz, kendilerine teslim edilen oda anahtarlarını alarak odalarına çıkarlar. Bagajları otel görevlileri tarafından odalarına çıkarılıp kendilerine teslim edilir.


İhram yasaklarına dikkat ederek odalarında abdest tazeleyip, yol yorgunluğunu atan misafirlerimiz grubun Mekke’deki bu ilk hareketinde diğer misafirleri bekletmemek için itina göstererek görevlimizin belirlediği vakitte lobide hazır olurlar.


Hocalarımızın eşliğinde umre görevini ifa etmek için Kâbe’ye doğru otelden ayrılırlar.


Kâbe duvarları önüne gelince görevli hocamız kendilerine yeniden bilgilendirme yaparak Kâbe’nin içine nasıl giriş yapılacağını tarif eder. Bu bilgilendirme ve tarife uygun hareket eden misafirlerimiz Kâbe içine girip Kâbe’yi net bir şekilde görünce bolca dua ederek Kâbe’yi dünya gözüyle ilk kez görenin ulaştığı sevaba erişmeye gayret ederler.


Hocamız rehberliğinde Kâbe’yi yedi defa dönerek tavaflarını tamamlarlar. Bol bol dua ederek tavafı bitirince Makam-ı İbrahim’in arka tarafında uygun bir yerde iki rekât olan tavaf namazını eda ederler.


Bolca zemzem içerek biraz dinlenen misafirlerimiz bu defa umrenin ikinci hareketi olan Safa ile Merve tepelerindeki yürüme eylemi olan sa’ya geçerler. Hocalarımızın eşliğinde dört gidiş – üç gelişten ibaret olan sa’y hareketinin bitimi ile birlikte bütün erkek misafirlerimiz ihramdan çıkış şartı olan tıraşlarını olmak için berberin yolunu tutarken, hanım misafirlerimiz ihramdan çıkış hareketi olan saçlarını biraz kesmek için odalarına dönerler.


Misafirlerimiz hareketten önce havalimanında teslim aldıkları tur programı çerçevesinde Mekke Gezi Programı günü gelince görevlilerimizin eşliğinde uzman hocalarımızın anlatımı ile Mekke gezilerini yaparlar.


Mekke’de kalınan günlerde misafirlerimiz beş vakit namazlarını Harem’de kılmaya gayret ederler.


Buldukları her fırsatta Kâbe’yi değerlendirmek için bolca tavaf ederler. Yatsı namazlarından sonra hocalarımızın eşliğinde her akşam gerçekleştirilen toplu tavaflara katılırlar. Bu tavafların ardından o zamana kadar okunmuş olan hatimlerin duaları semaya yönelen eller eşliğinde hep birlikte yapılır.


İkinci defa umre yapmak isteyen misafirlerimize yardımcı olunur.


Rahatça umre yapabilmeleri için görevli hocalarımız gece gündüz demeden hizmetlerinde bulunurlar. Program çerçevesinde Ci’rane veya Ten’im ’den topluca niyet edilerek bir daha umre yapılması da Mekke programları içerisinde yer alır.


Mekke’de kalınan günlerde sağlık vb. sorunlar yaşandığı zaman yirmi dört saat boyunca misafirlerimize verilen tur programında telefonları kayıtlı rehberlerimiz ve görevli hocalarımız misafirlerimizin rahatı için gayret sarf ederler.


DÖNÜŞ HAVALİMANI:


Tur programına göre günlerini tamamlayan misafirlerimiz müsait bir vakitte topluca son tavaflarını hocalarımız eşliğinde yaparlar ve belirlenen vakitte otel görevlilerinin alıp araçlara yerleştirebilmeleri için bagajlarını kapı önlerine çıkarırlar.


1-1,5 saatlik Mekke- Cidde yolculuğundan sonra Cidde havalimanına erişirler. Rehberlerimiz ve görevli hocalarımız eşliğinde gerçekleştirdikleri yolculuklarının ardından havalimanı bagaj teslimi ve zemzemlerin bagaja verilmesi ile birlikte polis kontrolünden geçerek dönüş uçağına geçiş yaparlar.


Yaklaşık 3 saat 25 dakikalık bir uçuşun ardından misafirlerimiz yurdumuza ulaşırlar.


Yurda döndükten sonra halkla ilişkiler departmanı tarafından aranan misafirlerimiz tur programında karşılaştıkları varsa sıkıntı ve şikayetlerini veya memnuniyetlerini bildirerek firmamızın sonraki turlarda daha iyi hizmet vermesi için bilgi paylaşımında bulunurlar.


Ayrıca yurda dönen misafirlerimiz muhasebe departmanı tarafından aranarak adlarına kesilecek fatura bilgilerini verirler ve adlarına kesilen faturalar mail veya kargo marifetiyle kendilerine ulaştırılır.…