444 88 96 info@uzmanturizm.com.tr

2022 Hac Fiyatları ve Turları

Her Bütçeye Uygun Hac Fiyatları ve Hac Turları.
0 adet sonuç bulundu.
Her yöne en ucuz uçak bileti

Sorularınız mı var?

Sizler için çalışan personelimiz bütün sorularınızı yanıtlayacaktır. Bizleri dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

444 88 96

info@uzmanturizm.com.tr

Sizi Arayalım?

Formu doldurun sizi arayalım.
Uzman Turizm Kalitesiyle

2022 Hac Fiyatları

Siz değerli hacı adaylarımıza En Uygun ve Kaliteli Hac Fiyatları sunmaktan gurur duyarız. Mekke ve Medine bölgesinde bütçenize göre yakın oteller sağlıyoruz ve bütün programlarımızda Türk Yemekleri ile damak tadınızı ibadet mutluluğu ile birlikte artırıyoruz. Sizlere ayrıca 6 taksit imkanı sunuyoruz.

Diyanet İşleri Başkanlığı açıklamasına göre

HAC KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Diyanet İşleri Başkanlığından, ilk defa hacca gitmek isteyenlerin müracaatlarını 11 Kasım-13 Aralık'ta yapabileceği bildirildi. Buna göre, hac ibadetini yerine getirmek isteyen hacı adaylarının, ön kayıt ve kayıt yenileme işlemleri, 11 Kasım 2019'da başlayacak.

En uygun Hac Fiyatları

HAC ÖN KAYITLARI NASIL YAPILIR?

2022'de ilk defa hacca gitmek üzere müracaat etmek isteyen vatandaşlara ön kayıt imkanı tanınacak. Ön kayıtlar, 11 Kasım-13 Aralık tarihleri arasında www.hac.gov.tr adresinde yayınlanacak ön kayıt linkinden e-Devlet kimlik doğrulama sistemi yoluyla alınacak.

HAC KURALARI NE ZAMAN ÇEKİLECEK?

Ön kayıtların ardından, 2022 yılı hac kurası, 9 Ocak 2022'de çekilecek

HAC KİMLERE FARZDIR?

Hem mal, hem de beden ile yapılan bir ibadet olan hac, şu şartları taşıyanlara farzdır;

HAC KİMLERE FARZDIR?

Haccın farz olduğunu bilmek. (Bu, Müslüman olmayan ülkelerde Müslümanlığı kabul edenler içindir. İslam ülkelerinde yaşayan Müslümanlar için böyle bir şart aranmaz.)

HAC KİMLERE FARZDIR?

Asli ihtiyaçlardan başka, hacca gidip dönünceye kadar kendisinin ve bakmakla yükümlü olduğu âile fertlerinin geçimlerini sağlayacak servete sahip olmak.

HAC KİMLERE FARZDIR?

Hac yolculuğu için gereken vasıta ve yol masraflarını karşılayacak parası olmak.

HAC KİMLERE FARZDIR?

Haccı yapabilecek zamana yetişmiş olmak.Müslüman olmak. Akıllı olmak. Ergenlik çağına gelmiş bulunmak. Hür olmak.

Hac ile ilgili Ayet ve Hadisler

2022 Hac Fiyatları

2022 Hac Fiyatları Uzman Turizm

İnsanlara hac ibadetini duyur; gerek yaya olarak gerekse yorgun argın develer üzerinde uzak yollardan gelerek sana ulaşsınlar.

2022 Hac Kuraları

2022 Hac Kuraları

Böylece kendileri için faydalı olan şeyleri açık seçik görsünler ve Allah’ın onlara rızık olarak verdiği, belirlenen günlerde kesecekleri kurbanlık hayvanlar üzerine O’nun adını ansınlar. Artık onlardan hem kendiniz yiyin hem sıkıntı içindeki yoksulları doyurun.

2022 Hac Turları

Bütçenizi uygun Hac Turları Uzman Turizm'de

Şüphesiz Safa ile Merve Allah'ın sembollerdendir." Şu halde siz de Allah'ın başladığı şekilde sa'ye önce Safa Tepesi'nden başlayın.

Hac Nedir?

Hac nedir?

Hac Fiyatları

Hac, Mekke'ye, Müslümanların yaşamları boyunca en az bir kez yapmaları beklenen ibadettir. Hac kelimesi Arapça bir kelimedir ve 'yolculuğa çıkmak' anlamına gelir.
Hac İslam'ın beşinci şartıdır- diğerleri şehadettir (iman beyanı); namaz (günlük namaz); zekat (sadaka vermek); oruç(Ramazan ayında oruç tutmak).

Hac'a kim gitmeli?

Müslüman yetişkinlerin haclarında en az bir kez hacca gitmeleri zorunludur. Sağlam bir zihin olmalı ve yolculuğu üstlenecek fiziksel ve finansal olarak yetenekli olmalıdırlar. Hacı tamamlayanlar, isimlerine hacı adını ekleyebilirler.

Hac ne zaman olur?

Hac, İslami takvimin son ayı olan Zilhicce ayında gerçekleşmelidir. Hac günleri, 8 ila 12 arası, Mina'da yapılır.
İslami takvim ay yılına dayandığından, tarih her yıl Miladi takviminde değişir ve bir önceki yıla göre 10 ila 11 gün öncesidir. 2022'e Hac'ın 7 Temmuz'da ya da civarında olması bekleniyor.

Hac Fiyatları

Hac'a kaç kişi gidiyor?

Her yıl dünyanın dört bir yanından 2-3 milyon kişi Hac için Mekke'de bir araya geliyor. Dünya üzerindeki insanların en büyük tek buluşmasıdır.

Hac nasıl başladı?

Bugün Hac'da yapılan menasik(ibadet yöntemleri), Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem'in) tarafından kurulmuştur, ancak Kuran'a dayanarak Hz. İbrahim (aleyhisselam) 'a atıfta bulunulabilir.
Kuran-ı kerimde, Allah tarafından İbrahim (aleyhisselam)  'ın karısı Hacer ve oğlu İsmail'i eski Mekke çölünde yalnız bırakmaları için emredilir. Su arayışında, Hacer umutsuzca Safa ve Merve tepesi arasında yedi kez koştu ama hiçbirinde bulamadı. Umutsuzluk içinde İsmail'e döndüğünde ve topuklarını toprağa vurduğu yerden suyun tırmandığını gördü.

Bu, Mekke'deki Mescid-i Haram'daki Zemzem Kuyusudur. Hacılar, suyu içmek için Hac veya Umre  gerçekleştirirken kuyuyu ziyaret ederler.

Hac yapılış şekli nasıldır?

Hac hacının ana kuralları:

İhram : Mekke'ye geldiklerinde hacılar Hac hac için ihram durumuna (saflık ve temizliği ifade eden elbise içine) girerler. Erkekler vücutlarına sarılmış iki beyaz, dikişsiz çarşaf ve sandaletten oluşan ihram giysilerini giymelidir. Saflığın yanı sıra, bu kıyafet eşitliği ve birliği sembolize eder, çünkü sınıf, servet, statü veya kültürün görünür hatırlatıcıları yoktur. Kadınlar için gereksinimler daha azdır ve genellikle sadece yüzleri ve elleri açıkta olan elbiseler giyinirler.
İhram halindeyken, hacılar - diğer şeylerin yanı sıra - tırnaklarını veya saçlarını kesmemeli, cinsel temasa girmemeli, tartışmamalı veya dövüşmemelidir.

Hac Fiyatları


Tavaf : Her kişi Mescid-i Haram'da Kabe (küp şeklindeki bina ve her yerde Müslümanlar için dua yönü) etrafında saat yönünün tersine yedi kez döner. Kabe, İbrahim (aleyhisselam) tarafından yaptırılmıştır ve İslam'ın en kutsal yeridir.
Al-Safa ve Al-Marwah (Safa ve Merve) : Hacılar su arayışında olduğu gibi Hacılar Safa ve Merve tepeleri arasında yedi kez hafif tempolu koşarlar.
Arafat Dağı : Hacılar, Hz. Muhammed'in (sallallahu alaihi sellem'in) son vaazını verdiği Arafat Dağına gider.

Şeytanı Saklamak: Arafat'tan sonra, Jamarat olarak bilinen üç duvarda çakıl atmak için sembolik bir taşlama ibadeti gerçekleştirmek için Müzdelife ve ardından Mina'ya giderler. Bu, şeytanın İbrahim'i (aleyhisselam) Allah yolundan nasıl aldatmaya çalıştığını, ancak İbrahim'in (aleyhisselam üç kez ona taş atışını sembolize eder.

Kurban Bayramı : Zilhicce ayının onuncu günü, üç günlük Eid ul Adha (Kurban Bayramı) başlangıcını işaret eder. Hacılar hayvan kurban etme ibadetlerini yerine getirir ve Haclarını tamamlamak için diğer ibadetlerine devam ederler. 
Kurban: Kurban, ya da Arapça olarak bildiği Udiyah, İbrahim'in (aleyhisselam)) oğlu İsmail'in (aleyhisselamyerine Allah tarafından gönderilip kesilen koçu temsil eder.

Hac ve Umre arasındaki fark nedir?

Hacılar törenleri yılın herhangi bir zamanında gerçekleştirmek için Mekke'ye gidebilirler. Bu Umre olarak bilinir ve ibadet zamanı Hac'ın aksine zorunlu değildir.

Formu Doldurun Sizi Arayalım

müşteri hizmetlerimiz size en kısa sürede yanıt verecektir.