ÖZEL DOĞU-ORTA KARADENİZ TURU

ÖZEL DOĞU-ORTA KARADENİZ TURU

                                          

 

 


 

  

Turun Adı

:

ÖZEL DOĞU-ORTA KARADENİZ TURU

Gezi Süresi

:

6 GECE 8 GÜN

Ulaşım

:

LÜKS ARAÇLAR

Konaklama

:

YAYLA OTELLERİ ve SAHİL OTELLERİ

Tur Tarihleri

:

7 AĞUSTOS ÇIKIŞ

 

 

GEZİLECEK ŞEHİRLER

 

AMASYA- SAMSUN-ORDU-GİRESUN-TRABZON-RİZE-ARTVİN

 

(BOZTEPE --ZİGANA-UZUNGÖL-KARESTER VE LUSTRA YAYLALARI-POKUT YAYLASI-ZİLKALE- PALOVİT ŞELALESİ-MENÇUNA ŞELALESİ-BORÇKA KARAGÖL-ŞAVŞAT KARAGÖL- DEMİRKAPI YAYLASI)

 

 

1.GÜN|7 AĞUSTOS PAZAR

 

İstanbul Kalkış Günü Değerli misafirlerimiz,

Pazar günü Akşam saat 21.00 da Fatih’te belirlenen durağımızdan hareket ediyoruz.

Saat 22.00 da İstanbul’dan ayrılarak Kültür ve eğlence dolu turumuza başlıyoruz.

 

 

 

2. Gün 8 Ağustos Pazartesi

Amasya, Ferhat ile Şirin, Şebinkarahisar, Samsun-Ordu- Teleferik-

 Vakfıkebir-Trabzon.

 

Amasya, Yeşil Irmak, Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu Evleri, Saat Kulesi, Şehzadeler Gezi Yolu, Hazeranlar Konağı, Ferhat ile Şirin, Kral Kaya Mezarları.

 

Siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından Uzman Turizm’in Otobüsleri ile Rüya Gibi Doğu Karadeniz Batum Turu yolculuğumuza başlıyoruz. Bozüyük Genç Ömür Dinlenme Tesislerinde vereceğimiz molanın ardından Eskişehir ve Ankara misafirlerimizi alıyoruz. Dinlenebileceğiniz keyifli bir gece yolculuğunun ardından ve Sungurlu Dağ tesislerinde vereceğimiz moladan sonra Osmanlılar döneminde şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya’ya hareket ediyoruz ve sabah kahvaltımızı Yeşil


Irmak kenarında bulunan Lale Han Restoran’ımızda alıyoruz, gezimize ilk olarak Şirine olan aşkı uğruna Ferhat’ın deldiği dağ olarak bilinen Ferhat ile Şirin su kanalını görüp hikayelerini tekrar dinleyip fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Amasya ve çevresinde bulunan yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji Etnografya ve Mumya Müzesi ile başlıyoruz. Müzede Hititlerden Romalılara, Selçukludan, Osmanlıya kadar birçok medeniyete ait eser sergilenmektedir. Müze gezimizin ardından Amasya’nın yöresel menülerinden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu Evleri, Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gezileri sonrasında Yeşilırmak Vadisi kıyısında yer alan görüntüsüyle ve hikâyesi ile büyüleyen Kral Kaya Mezarlarını panoramik görüp fotoğraflayıp Amasya’dan ayrılıyoruz. Amasya’dan ayrılmamızın ardından Samsun’a doğru yola çıkıyoruz. Kısa Samsun turu yaptıktan sonra, orduya doğru hareket ediyoruz. Ordu Karadeniz’in en güzel sahilleri olarak karşımıza çıkıyor. Denizin ve yeşilliğin ayaklarımızın altında kalacağı teleferik ile Boztepe’ye çıkıyoruz. Yukarıda çay kahve molamız sonrası, Giresun’a doğru ilerliyoruz. Giresun’da dünyanın en iyi fındığını tatma şansı yakalıyoruz. Fındık alışverişimiz sonrası, Akçaabat’ta öğlen yemeği için duruyoruz. (Ekstra) öğlen yemeği sonrası Trabzon’da bulunan otelimize giriş yapıyoruz.

 

 

Sabah Kahvaltısı: Yöresel Menü Olarak Alınacaktır. (Ekstra)

Öğlen Yemeği: Akçaabat Restaurantta Serbest Olarak Alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır.

Konaklama: ivme otel-Vaves Otel

 

 

3. Gün 9 Ağustos Salı

Zigana Geçidi, Hamsiköy, Maçka, Coşan Dere, Sümela Manastırı, Altındere Milli Parkı, Trabzon, Of, Solaklı Deresi ve Vadisi, Atatürk Köşkü, Uzungöl, Cam Teras, Lustra Karaester Yaylası

Siz değerli misafirlerimizle sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Türkiye'nin ilk tünellerinden olan 1702 metre uzunluğunda 1795 metre rakımda bulunan Zigana Tünelini geçip yeşil ve mavinin birleştiği Karadeniz’in göz bebeği olan Hamsiköy’ü fotoğraflayıp Maçka ilçesinde bulunan Coşan Dere kenarından Altındere Milli Parkında bulunan minibüsler ile (Ekstra) Sümela Manastırı'na ulaşan patika yola çıkıyoruz. Yaklaşık 350m yolculuğumuz sonrasında manastırın açık olan bölümlerini rehberimizin anlatımı eşliğinde fotoğraflıyoruz. Molamızın ardından Of- Çaykara- Taşkıran güzergâhından Uzungöl’e Doğru yola çıkıyoruz, yolumuzun üzerinde bulunan çay fabrikaları ve bıçak fabrikalarını gezdikten sonra, Uzungöl’e doğru yola çıkıyoruz. Uzungöl'de yolun her iki tarafını kaplayan ağaç türleri, asma köprüleri, sakin akan gölün verdiği huzur ile yürüyüş yapabilir yöresel lezzetleri tadabilirsiniz. Uzungöl'de Cam terasa çıkıyoruz ve gölü yukarıdan resmetme imkânı bulacaksınız, Dileyen misafirlerimiz için burada düzenleyeceğimiz Lutra ve Karakter Yaylaları turuna katılabilir (Kişi Başı Ekstra) minibüslerimiz ile 2400 metre yüksekliğe tırmanmaya başlıyoruz Yol boyunca seyir teraslarında durarak fotoğraf molası veriyor Yayla Evlerinden bir tanesine konuk oluyor çaylarımızı içiyoruz. Rengârenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüş sonrasında görsellerde mevcut olan tepeden çekilmiş Uzungöl manzarasını fotoğraflayabilir ve o manzara eşliğinde içeceklerimizi yudumlama fırsatı bulabilirsiniz Uzungöl’e geri dönüyoruz gezinin ardından konaklama ve akşam yemeği için otelimize hareket ediyoruz.


Sabah Kahvaltısı: Otelde Set Menü veya açık Büfe Olarak Alınacaktır.

Öğlen Yemeği: Uzungöl Restoran’da Alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır.

Konaklama: Uzungöl otelleri- Golden otel.

 

 

4. Gün 10 Ağustos Çarşamba

Rize, Fırtına Deresi, Çamlıhemşin, Ayder Yaylası, Polavit Şelalesi-Zilkale-

Rize, Fırtına Deresi, Pokut Yaylası, Sal Yaylası, Rafting, Zipline, Ayder Yaylası, Gelintülü Şelalesi, Zilkale, Çinçiva Köyü, Polovit Şelalesi, Huser Yaylası

 

Rüya Gibi Karadeniz Batum Turu 3. günü sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından bu günümüzü bölgenin en güzel yaylalarını ve derelerini görmeye gideceğiz bu gezilerimizin çoğunu bölgeden kiralayacağımız minibüsler ile yapılmaktadır ilk önce Rize ilimizin Çayeli ilçesindeki Ağaran Şelalesi ve Çay Bahçeleri Turu gezimiz yörenin minibüsleri ile yapılacaktır (Ekstra) burada bir çok çay markasının, dizi film ve reklam çekimlerinin yapıldığı uçsuz bucaksız çay bahçelerini ziyaret ediyoruz, dev salıncak, sallanan köprü, ve zipline yapma imkânında bulacağız. Ziyaretimizin sonrasında Rize’nin ilçesi olan Ardeşen’de bulunan tek HES yapılmayan Fırtına Deresinde bulunan tesisimize gidiyoruz. Pınar alabalık restoranda alacağımız bölgeye has olan benekli alabalık, köfte tavuk mıhlama Laz böreği yeme imkânı bulacağız, yemeğimizin ardından sizler için ekstra olarak yapacağımız Karadeniz’in yükselen trendi Zipline, Fırtına Deresi üzerinde yaklaşık 10 metre yükseklikte 350 metre uzunluğunda bağlanan çelik halatlar ile ip aktivitesi yapılabiliyor. Fırtına Deresinde Rafting Yaklaşık 1,5 saat süren Türkiye Federasyonu tarafından Uzman Eğitmenlerin vermiş olduğu bilgiler ışığında hafif bir parkurda Rafting (Ekstra) ve dev salıncak eğlencesi sonrasında Çat Vadisi, Çinçiva Köprüsü, Şen yuva Köyü ve Potuk Yaylası ve Sal Yaylasını görme imkânı bulacağımız gezimizi düzenliyoruz (Ekstra) katılmak istemeyen misafirlerimiz Çamlıhemşin'de serbest olarak vakit geçirebilirler. Karadeniz turunda ben yaylalar yaylası görmeye gittim demeniz için Karadeniz’in en meşhur yaylasına gitmek için yola çıkıyoruz.1350 metre yükseklikte bulunan zengin bitki örtüsü ve kaplıca suları ile ünlü Ayder Yaylasında bulunan Gelin tülü Şelalesi, Horon Düzlüğü gezilerimizi tamamlayıp, yaylada serbest zaman veriyoruz. Molamızın ardından otelimize giriş yapmak için hareket ediyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.

 

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır.

Öğlen Yemeği: Pınar Alabalık Tesislerinden Alınacaktır. (Ekstra) Akşam Yemeği: Otelde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Konaklama: Çamlıhemşin otelleri.

 

 

 

5. Gün 11 Ağustos Perşembe

Artvin Borçka Karagöl, Şavşat.

 

Fındıklı, Arhavi, Borçka Karagöl, Rüya Gibi Karadeniz Batum Turu 4. günü sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Artvin Borçka ilçesi sınırlarında bulunan Klaskur (Aralık) Köyü yakınlarında 18. yy da derenin önünün kapanması sonucu oluşmuş gizli bir cennet olan Dağları birbirinden büyük ustalıkla ayıran vadiler arasında yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından; muhteşem doğası ve bitki örtüsüyle Karagöl'de zamanın durmasını isteyeceğiniz


anlar yaşayacağınız turumuz (Ekstra) olarak yapılmaktadır. Ekstra tura katılmak istemeyen misafirlerimiz, Borçka’da serbest zaman geçirebilirler. Buradaki gezimizin ardından, Şavşata doğru yola çıkıyoruz. Şavşatta mükemmel bir yayla otelinde konaklama fırsatı yakalıyoruz.

 

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır.

Öğlen Yemeği: Borçka Merkez .(Ekstra )

Akşam Yemeği: Otelde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır.

Konaklama: Şavşat Otel

 

 

 

6. Gün 12 Ağustos Cuma

Şavşat Karagöl- Rize Bezi- Vakfıkebir Ekmeği- Ordu Ünye Sahil- Ünye Tekne Turu

Turumuzun 5. Günü sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Doğa harikası olan Şavşat Karagölü gezmek için yola çıkıyoruz. Burada kiralayacağımız (ekstra) servisler ile karagölün o mükemmel görüntüsü içerisinde fotoğraflarımızı çektikten sonra, servislere binip otobüsümüze dönüyoruz. Yola çıkarak rize de bulunan rize bezi işçiliğinin anlatıldığı rize bezi atölyesine giriş yapıyoruz. Burada rize bezinin nasıl işlendiğini öğrendikten sonra kısa alışveriş sonrası yola devam ediyoruz. Trabzon Vakfıkebir de vereceğimiz kısa mola sonrası, vakfıkebirin meşhur ekmeğindan alma fırsatı yakalıyoruz. Daha sonra ordu merkeze ulaşarak kısa sahil turu sonrası çay ve kahvelerimizi içtikten sonra aracımıza geçerek ordunun en güzel sahillerinden olan ünye sahiline ulaşıyoruz. Ünye sahilinde kısa mola ve dileyen misafirlerimiz ile (ekstra) olarak gerçekleştireceğimiz tekne turuna çıkıyoruz. Daha sonra ünye de bulunan otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde olacaktır.

 

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır.

Öğlen Yemeği: Çayeli kurufasülyecileri.(Ekstra )

Akşam Yemeği: Otelde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır.

Konaklama: Ramada Ünye Otel

 

 

7. Gün 13 Ağustos Cumartesi

Samsun-Kastamonu- Şerife Bacı Anıtı – Saat Kulesi – Kastamonu Kalesi – Nasrullah Camii, Şadırvan ve Meydanı – İsmail Bey Külliyesi – Şapka Müzesi- Safranbolu seyir terası- tarihi Safranbolu evleri- cinci hanı- izzet paşa cami- lokum atölyeleri.

 

 

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, yola çıkıyoruz. Samsun üzerinden devam ederek kastomonuya ulaşıyoruz. Burada Kurtuluş Mücadele’sinin bu önemli şehrini gezmeye başlıyoruz.


Kurtuluş Savaşı Mücadelesinde fedakârlık ve cesaretin sembolü olan Şerife Bacı Anıtı’nı, Kastamonu Kalesi ve Saat Kulesini(panoramik) gördükten sonra Nasrullah Meydanı’na yürüyoruz. İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’ un bir dönem hutbe verdiği söylenilen Nasrullah Camii’ni ve şadırvanını gezip Bintelli’nin meşhur çekme helvasının tadına baktıktan sonra Münire Sultan El Sanatları Çarşısı’nda kısa bir serbest zaman veriyoruz. Ardından 1443 yılında yapılan İsmail Bey Külliyesi’ ni ve şapka inkılabının gerçekleştiği Şapka Müzesini görüyor daha sonra yola çıkarak Karabük safranboluya ulaşıyoruz. Safranbolu ara sokaklarını geziyoruz. Tarihi Safranbolu' yu en güzel görebildiğimiz 3 seyir terasından bir tanesi olan eski Dadybra kalesinin bulunduğu tepeye çıkıyoruz. Buradan Rum ve Türk Mahallelerinin panamorik seyri ve alınan genel bilgi sonrasında Safranbolu'nun nostaljik Arnavut kaldırımlı sokaklarında tarihi yapıları tek tek gezmeye başlıyoruz. Hükümet Konağı, Saat Kulesi, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki güneş saati, bir müze ev olan Kaymakamlar Evi, Cinci Hanı ve hamamı, barok stilinin küçük örneklerinden biri olan İzzet Mehmet Paşa Camii, Akçasu Kanyonu, aynı işi yapan esnafların toplu halde bulundukları yer anlamına gelen Arasta çarşısı ve tarihi köy kahvehanesi, demirciler çarşısı, bakırcılar çarşısı, semerciler çarşısı gezileri sonrasında meşhur Safranbolu İmren Lokum İmalathanesi ve havuzlu başodayı görüyoruz. Burada bizlere  sunulan slayt gösterisini izlerken acentemizin ikramı olan çaylarımızı yudumluyoruz. Lokum alışverişlerimizi tamamladıktan sonra otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

 

 

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır.

Öğlen Yemeği: Kastamonu merkez Ekstra )

Akşam Yemeği: Otelde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır.

Konaklama: Safranbolu Hilton otel

 

 

8. Gün 14 Ağustos Pazar

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Bursaya doğru yola çıkıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir mükemmel turumuzun daha sonuna gelerek tekrar görüşmek dileği ile ayrılıyoruz.

 

 

 

 

 

 ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER

ü  6 Gece Otel Konaklama

ü  6 Sabah Kahvaltısı

ü  6 Akşam Yemeği

ü  Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

ü  TURSAB Seyahat Sigortası

ü  Kaliteli Hizmet ve Memnuniyet Garantisi

ü  Milli Parklar ve Yayla Giriş Ücretleri

ü