Berat Gecesi'nin Mahiyeti ve Önemi

Berat Gecesi'nin Mahiyeti ve Önemi

Berat Gecesi'nin Mahiyeti ve Önemi : Bu seneden gelecek seneye kadar meydana gelecek olayların hepsi ayrı ayrı melekler tarafından defterlere yazılır. Rızıklar, eceller, zenginlik, fakirlik, ölümler, doğumlar hep bu esnada kaydedilir. O yılki hacıların sayısı bile bu devrede takdir olunur. Herkesin ve her-şeyin o sene içindeki mukadderatı kaydedilir. - Rızıkla alakalı defterler Mikail Aleyhisselâma verilir. - Savaşlarla ilgili defterler Cebrail Aleyhissalama verilir. - Ameller nüshası dünya semasında görevli melek olan İsrafil'e verilir ki bu büyük bir melektir. - Ölüm ve musibetlerle ilgili defter de Azrail Aleyhisselâma teslim edilir.
KADİR GECESİ VE HATİM DUASI MEDİNE'DE  -  BAYRAM MEKKE'DE

KADİR GECESİ VE HATİM DUASI MEDİNE'DE - BAYRAM MEKKE'DE

Kadir Gecesi Medine Umre Programları ile sizlerleyiz. Bu ramazan'da hem umre yapın hem de doya doya kabe ve etrafında ibadetinizi yerine getirin. Programlarımız 26 Mayıs'ta başlıyor ve 9 Haziran'da son buluyor 14 gece 15 gün Fiyatlarımız 4 kişilik odada 4.594 Sar ( 1.175 $ )dan ile başlıyor. Suud Hava Yollarıyla size hem konforlu hem de rahat bir seyahat sunuyoruz.
İSTANBUL HAVALİMANI'NA YOLCULUK

İSTANBUL HAVALİMANI'NA YOLCULUK

YOLCULARIN SEFER SAATİNDEN 15DK. ÖNCE DURAKTA OLMALARINI RİCA EDERİZ.
KADİR GECESİ MEKKE UMRE PROGRAMI

KADİR GECESİ MEKKE UMRE PROGRAMI

Kadir Gecesi Mekke Umre Programları ile sizlerleyiz. Bu ramazan'da hem umre yapın hem de doya doya kabe ve etrafında ibadetinizi yerine getirin. Programlarımız 26 Mayıs'ta başlıyor ve 14 Haziran'da son buluyor 19 gece 20 gün Fiyatlarımız 4 kişilik odada 4.313 Sar ( 1.150 $ )dan ile başlıyor. Suud Hava Yollarıyla size hem konforlu hem de rahat bir seyahat sunuyoruz.
750 $ BAŞLAYAN ŞEVVAL AYI  UMRE PROGRAMLARI

750 $ BAŞLAYAN ŞEVVAL AYI UMRE PROGRAMLARI

14 gece 15 gün kampanyalı ekonomik servisli otelde şevval umresi programı Uzman Turizm ailesi olarak sizler için hazırladık. Peşin fiyatına 5 Taksit imkanı ile erken rezervasyon kayıtlarımız başlamıştır.
Mikat ve Sınırları

Mikat ve Sınırları

Mikât: Âfakdan Harem-i Şerife gelen mü‟minin ihrama girmeden geçemeyeceği sınırları belirleyen mevkilere mikat denir.
CUMA GÜNÜ OKUNACAK DUALAR

CUMA GÜNÜ OKUNACAK DUALAR

Ya erhamer rahimiyn zayıf görülüp ezilenlerin Rabbi sensin. Kötü huylu ve kötü tavırlı yabancı düşmanın eline beni terk etmeyecek hatta himayemi ellerine verdiğin akrabadan bir dosta bile beni bırakmayacak kadar Rahimsin. Allâh’ım bana karşı gazablı değilsen; çektiğim eziyet ve belâlara hiç aldırış etmem. Ancak şu da var ki koruma sahan bunları da çektirmeyecek kadar geniştir. Allâh’ım gazabına maruz kalmaktan yahud rızasızlığından senin bütün zulmeti parıl parıl aydınlatan dünya ve âhıret hallerinin yegâne selâmete çıkartıcısı olan NUR’u Vechine sığınırım. Allâh’ım rızan olasıya senden affını diliyorum. Havl ve kuvvet ancak seninledir.”
İhram Nedir - İhrama Nasıl Girilir - İhrama Nerede Girilir ?

İhram Nedir - İhrama Nasıl Girilir - İhrama Nerede Girilir ?

hram Nedir ? Haccın şartlarından biri olarak ihram, hac ya da umre yapmaya niyet eden kişinin, başka zamanlarda işlemesi mübah olan bazı fiil ve davranışları, belirli bir süre kendisine haram kılması, yasaklamasıdır. Buna “ihrama girme” de denir. İhrama girmiş olmanın gereklerinden biri olarak bürünülen havlu ve benzeri türden dikişsiz kıyafete de halk arasında ihram denmektedir. Ancak “ihram” bu değildir. Usulüne göre ihrama girilmediği sürece söz konusu bu örtülere bürünmekle ihrama girilmiş olunmaz. Allah Teâlâ şöyle buyurmuştur:“Oraya bir yol bulabilenin Beyt’i haccetmesi Allah’a karşı insanların görevidir.” (Âl-i İmrân 97)
1325 $ RAMAZAN UMRE FİYATLARI - ERKEN REZERVASYON AVANTAJI

1325 $ RAMAZAN UMRE FİYATLARI - ERKEN REZERVASYON AVANTAJI

Bu defa 45 Günlük Ramazan Umresi ile sizlerleyiz. Bu ramazan'da hem umre yapın hem de doya doya kabe ve etrafında ibadetinizi yerine getirin. Programlarımız 30 Nisan'da başlıyor ve 14 Haziran'da son buluyor 45 gece 46 gün Fiyatlarımız 4 kişilik odada 4.969 Sar ( 1.325 $ )dan ile başlıyor. Suud Hava Yollarıyla size hem konforlu hem de rahat bir seyahat sunuyoruz.
"Hafızlık Öğrencilerine Sponsor Olduk"

"Hafızlık Öğrencilerine Sponsor Olduk"

“Kim Kur’ân-ı Kerîm’i okur ve onunla amel ederse, kıyâmet günü ebeveynine bir tâc giydirilir. Bu tâcın ışığı, güneş dünyâdaki bir eve konulduğunda onun vereceği ışıktan daha güzeldir. Öyleyse, Kur’ân-ı Kerîm ile bizzat amel edenin ışığı nasıl olur, düşünebiliyor musunuz?” (Ebû Dâvûd, Vitr, 14/1453)