Bazı insanlar yakında bir ömür boyu manevi yolculuğa çıkıyor olabilirler, bu yüzden sadece bir dakikanınız ayırın. Güzel Umre yolculuğunu gerçekleştirmek için kısa süre sonra yolculuk edecek olanlara birkaç parça tavsiye vermek istedim. Aşağıdaki tavsiye öğeleri, kutsal yerlerde yurtdışındayken aldığım ve bazılarını düşündüğüm şeyler arasındadır:

 1. Ödevini yapmak
  Mekke ve Medine hakkında bilgi edinin. Umre hakkında bilgi edinin. Yolculuğuma hazırlanırken Hac ve Hac'ın erdemlerini tartışan çok sayıda kitap geldi. Bununla birlikte Umre hakkında bilgi bulmayı zor buldum.Elbette Hac hakkındaki kitaplar Umre'ye atıfta bulundu ve kısa bölümleri vardı, ancak bu pasajlar daha fazla bilgi edinmek için arzuyu tatmin etmiyordu. Sonunda Umre hakkında "Umre'ye Nihai Kılavuz" başlıklı güzel bir kitap buldum. Belirli bir kitabı başka bir kitap üzerinde kabul etmiyorum, fakat gitmeden önce yaşamak üzere olduğunuz şey hakkında bilgi edinmenizi öneririm. Ayrıca, pasaportunuzun ve önemli belgelerinizin bir kopyasını çıkarın ve kendinize ve sevdiklerinize e-postayla gönderin, böylece bir şey ters giderse bir kopyanız olsun.
 2. Şirket bir adam atar
  , diğer kişilerle gidiyoruz, o zaman iyi insanlar olduğundan emin olun.İyi bir şirket size güzel ibadet anıları sağayacaktır, ve kutsal yerlerde olduğunuzda da iyi arkadaşlar geçerlidir. İyi bir şirkete sahip olmak yolculuğunuz üzerinde kalıcı bir etki yaratabilir. Dua için teşvik edecek olan insanlar vardır.
 3. İhram yasaklarını bilin.
  Örneğin, ihramdayken kokulu sabun kullanamadığınızı biliyoruz, bu nedenle ayrılmadan önce biraz kaynamış sabun almayı unutmayın. Başka bir kural ise baş örtüsü, ihram  (erkekler için). Bu yüzden gerçekten güneşli olsa da, o havluyu kendinizi korumak için sarmayın. Başka bir konu da, ihram halindeyken avret yerlerinizi korumak önemlidir. Üzerinizdeyken kendinizi ihmal etmeyin, çok dikkatli olun inşaAllah. 
 4. Kuaför ve hijyen
  erkekler ve kadınların saçlarını kestirmesi, Umre bitiminde gelenektir. Erkekler için saçlarının bir kesimini kesmeyin. Bunun yerine, tıraşı istemeseniz bile saçlarınızı her tarafını kestirin. Tıraş etmeye karar verirseniz (önerilen), ziyaret ettiğiniz berberin yeni bir atılabilir bıçağı kullandığından emin olun. Suudi hükümeti bunu gerektirir ve berberlerin çoğu bu kurallara uyarlar, ancak çok dikkatli olun ve berberiniz bıçağınızı önünüzde açın. Hepatit C gibi bazı kan yoluyla bulaşan hastalığın kendinizden önce kurutulmuş kanından size aktarılmasını istemezsiniz. Kadınlar için kendini açığa çıkarma ve saçlarını Kâbe'ye kestirmeyin. Otele dönene kadar bekle, böylece hicab'ınızı kaldırabilir ve saçlarınızı kesebilirsiniz. Umre'yü bitirmek için aceleniz olduğu için alçak gönüllülüğünüzü feda etmeyin.
 5. Bazı vazelin almak
  Bu öneri erkeklere özgüdür. İhram durumundayken, boksır veya iç çamaşırı giymiyorsunuz. Bacaklarınız için pudrda ve vazelin çok fayda sağlayacaktır.
 6. Ravza Ziyareti
  Ravzayı ziyaret etmek için en iyi zaman Medine'de gece zamanıdır. Ravzayı mütahhara  Medine'de Peygamber'in Mescidi bulunan cennet bir parçasıdır. Yeşil halı ile kaplıdır ve bu nedenle tanımlanması kolaydır, ancak avantajlarından yararlanmak zor. Medine'de yaşayan insanlarla konuştuktan sonra, (erkekler için) en iyi zaman geceleri  Ravzayı ziyaret etmek en iyisi olabilir  .
 7. Medine'de  ziyaret yerleri
  Bence gündoğumu ve aralarında bazen sabah zaman içinde sitelerini ziyaret etmek için en iyi zaman  olabilir. Uhud savaşında sırasında Peygamberimiz tarafından yaptırılan ilk mescit olan Mescidi Kuba gibi yerleri ziyaret edebilirsiniz, Mescidi Kubada dua etmeyi unutmayın,  2 rekat namaz kılın..
 8. Eve ulaşın
  Eğer bir akıllı telefon varsa,WiFi bazı otel lobilerinde mevcuttur , ücretsiz olarak ev aramak için yapmak Viber veya MagicJack gibi uygulamaları indirebilirsiniz. Telefonunuzu uçak modunda tutun ve olağandışı dolaşım ücretleri almamak için WiFi'yi açın. Ayrıca, bir iPhone kullanıcınız varsa, telefonunuz hala WiFi'yi de kullanarak uçak modunda iken diğer iPhone kullanıcılarını metinlemek için iMessaging'i kullanabilirsiniz!
 9. Insanlar ile konuşmak
  nerede olduklarını onlara sorun. İnsanlarla tanışmayı hiç beklemediğim ülkelerden insanlarla tanıştım. Dünyanın dört bir yanından insanlar var. Mekke ve Medine, dünyanın dört bir yanından gelen insanlar için toplanma yerleri. Hiç Azerbaycan veya Mauritius'tan insanlarla tanıştınız mı? İnanılmaz inancımızın güzel kardeşliği üzerine aydınlanın.
 10. Dua yapmak
  demek Basit, ama yapmak çok önemlidir. Dua'yı kendin için, diğerleri için, tüm Ummah için yapın. Böyle manevi bir yerde olmakla kutsanmışsın. O güzel ruhanî yüksekliğin avantajından yararlanın ve inşa ederek çok şey yapın!

Güzel bir yolculuklar yaşayın. Amin.